Marka Hakkında

Corning, 165 yıldan uzun bir süredir cam bilimi, seramik bilimi ve fiber optik teknolojileri konusundaki hayat değiştiren buluşlarıyla dünyanın önde gelen yenilikçi markalarından biridir.

Merkezi Amerika’dan bulunan Corning’in, dünya çapında yaklaşık 50.000 çalışanı, 70 üretim tesisi ayrıca Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da AR-GE merkezleri bulunmaktadır.

İnovasyonları arasında, Thomas Edison’un elektrik lambası için ilk cam ampul, ilk düşük kayıplı fiber optik ve mobil cihazlar için ilk hasara dayanıklı cam bulunmaktadır.

1970 yılında düşük kayıplı fiber optik icadı ile telekomünikasyon devrimi başladığından beri, Corning eşsiz uzmanlığını üretim ve mühendislik yetenekleriyle birlikte harmanlayarak, kurulum maliyetlerini düşürürken , network ağlarının hız ve kapasitesini arttırmak amacıyla  sürekli yenilikler yapmakta ve fiberoptik çözümler, kablolama çözümleri, veri merkezi çözümleri ve wireless çözümleri geliştirmektedir.

Corning’in Türkiye’de müşterilerine daha iyi ve hızlı çözümler üretilmek amacıyla  Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde fiber optik kablo üretim tesisi ve lojistik merkezi bulunmaktadır.

FİBERA 2011 yılından beri CORNING Yetkili Türkiye Distribütörü’dür.

Diğer Markalar